کشتارگاه

  • ارسال توسط

 تا قابل استفاده جهت مصارف شرب، شستشو و آبیاری محوطه باشد. همچنین گاز متان تولید شده از پسماندهای ضایعات و فاضلاب، جمع آوری می شود و سپس این گازها را به انرژی الکتریکی تبدیل کرده تا در مصارف گوناگون مانند گرمایش و … مورد استفاده قرار گیرد، لازم به ذکر است گاز متان اصلی ترین عامل گرم شدن کره زمین در سال های اخیر می باشد. مراحل تصفیه در این تصفیه خانه کاملا به شکل بیولوژیک بوده و از هیچگونه ترکیب شیمیایی استفاده نمی گردد. خروجی این سیستم آب تصفیه شده و لجن می باشد که لجن آن پس از فرآوری در این مجموعه به عنوان کود مورد استفاده در مصارف کشاورزی قرار می گیرد. بدین ترتیب مجموعه بار دیگر توجه و مسئولیت پذیری خود را در قبال صرفه جویی در منابع آب، مصرف انرژی و حفاظت از محیط زیست که ضامن سلامتی جامعه می باشد را به اثبات می رساند.
فرآیند کشتار در این مجموعه از ابتدا تا انتها بدون دخالت دست طراحی گردیده و تجهیزات به کار گرفته شده قادر خواهند بود امعا و احشا بدن پرنده را به طور کامل تخلیه نمایند. لازم به ذکر است که در فرآیند میکروب زدایی مقداری آب جذب بدن پرنده گردیده که در این کشتارگاه برای حل این مشکل از 1500 متر چیلینگ لاین استفاده شده است که باعث تخلیه حداکثری آب از بدن پرنده می گردد تا مصرف کنندگان در ازای پرداخت هزینه، گوشت مرغ خالص دریافت نمایند.
آزمایشگاه این کشتارگاه مجهز به جدیدترین تجهیزات بوده و کارشناسان مجرب آن، محصولات را طبق روش های نوین، نمونه برداری کرده و پس از تأیید سلامت و کیفیت، اجازه بسته بندی و خروج از شرکت را صادر می نمایند.
این کشتارگاه اولین و تنها خط کشتار استفاده کننده از تکنولوژی مولتی فرش (Multi fresh) در بسته بندی گوشت سفید در ایران بوده تا محصولات ان با ظاهر و کیفیتی متمایز در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد. همچنین سردخانه های پیشرفته این شرکت این امکان را می دهند که دمای محصولات خود را در زمانی کمتر از نود دقیقه از مثبت ده به منفی چهل درجه سانتیگراد برساند تا بدین وسیله کیفیت محصولات منجمد این شرکت حتی بالاتر از محصولات گرم موجود در بازار باشد.
از دیگر نوآوری های این مجموعه می توان به بانک اطلاعات مرکزی اشاره نمود که برای نخستین بار در ایران امکان پیگیری پروسه تولید محصول را فراهم می آورد. داده ها از بخش های مختلف هلدینگ اعم از مزارع پرورش مرغ مادر، مزارع پرورش مرغ گوشتی، کارخانه دان، کارخانه مکمل سازی، مجتمع دامپزشکی و کشتارگاه جمع آوری و در سامانه اطلاعاتی ثبت می گردد تا مصرف کنندگان به وسیله کد رهگیری که بر روی بسته بندی محصولات درج می شود، با ورود به سایت اینترنتی گروه تولیدی ساوانا، به اطلاعاتی نظیر محل مرغداری، شرایط پرورش و نوع خوراک مصرف شده توسط پرنده، دست یابند.
در انتها ضایعات حاصل از کشتار شامل پا، گردن، روده، خون و … به طور جداگانه به خط فرآوری ضایعات انتقال یافته و پس از چربی گیری به لودسلهای بچ گیری هدایت می شوند که این جداسازی امکان تولید پودر گوشت با آنالیز اختصاصی طبق سفارش را فراهم می نماید.

اشتراک گذاری