پرورش مرغ گوشتی

  • ارسال توسط

 که از سال 1354 شروع به فعالیت نموده است. این شرکت از ابتدای فعالیت اقدام به پرورش بهترین نژادهای جوجه گوشتی با بالاترین کیفیت نموده تا بتواند نقش مؤثری در افزایش بازدهی صنعت طیور کشور داشته باشد که در زمینه پرورش مرغ مادر و تولید جوجه یکروزه گوشتی از نژاد راس (ROSS) و پرورش مرغ گوشتی بدون مصرف آنتی بیوتیک فعالیت های شایان توجه و کم نظیری داشته و دارد. تولیدات این شرکت در استانهای خراسان و سایر استانهای کشور عزیزمان عرضه می شود و کیفیت تولیدات به حدی است که به کشورهای همجوار نیز صادر می¬ شود. همچنین بخشی از محصولات تولیدی از جمله جوجه یکروزه و تخم¬ مرغ نطفه¬ دار به کشورهای ترکمنستان، تاجیکستان، افغانستان و آذربایجان صادر می¬ گردد. هم اکنون این شرکت دارای چهار فارم پرورش مرغ مادر در منطقه گلمکان و شهرستان فریمان با ظرفیت 160,000 قطعه در هر دوره و کارخانه جوجه کشی با ظرفیت 20,000,000 عدد تخم مرغ نطفه دار در سال فعالیت مینماید.
شرکت مرغ مادر دیزباد مجهزترین، مدرن ترین و بزرگ ترین کارخانه جوجه کشی در شرق کشور بوده و به عنوان اولین تکمیل کننده زنجیره تامین گوشت مرغ سالم به روش مشارکت و عرضه مستقیم گوشت مرغ بدون آنتی بیوتیک در طول دوره پرورش، محصول نهایی خود را با برند "مکتوس" و با شعار "مکتوس محصولی سالم از مزرعه تا سفره" به سبد تغذیه ای زائرین و مجاورین حرم مطهر رضوی عرضه می نماید.
واحد کنترل کیفی و نیز تیم خدمات مشتریان این شرکت با انجام هماهنگی های لازم و برقراری ارتباط مداوم و موثر با بخش های تولید، قرنطینه و بهداشتی ایستگاه های جوجه کشی و بهره گیری از کارشناسان باتجربه و کارآمد خود، ضمن کنترل و مراقبت مستمر بر عملیات تولید جوجه یکروزه گوشتی با کیفیت مطلوب، با مراجعه به واحدهای پرورش طیور و یا مشاوره تلفنی، خدمات متعددی را در زمینه های فنی، بهداشتی و مدیریتی به مشتریان خود ارائه می نماید. لازم به ذکر است از جمله برنامه های در دست اقدام شرکت، توسعه کمی و کیفی این بخش توأم با انجام اندازه گیری های فنی و محاسبات محیطی مزارع فعال در زمینه پرورش طیور می باشد.
شرکت مرغداران طوس به منظور افزایش نظارت و مدیریت کنترل کیفیت محصولات تولیدی خود به عنوان اولین شرکت تولید کننده جوجه یکروزه گوشتی در شرق کشور موفق به اخذ گواهینامه های HACCP و ISO22000 و ISO9001-2008 گردیده است.
طرح های توسعه ای و نیز برنامه انتقال فارم های قدیمی در اولویت برنامه های این شرکت است که به همین منظور پروژه ساخت واحد تولید مرغ مادر با ظرفیت 52000 قطعه در منطقه فریمان در حال اجرا می باشد. علاوه بر این از برنامه های آتی شرکت تکمیل زنجیره تولید تا مصرف، با رویکرد محصول سالم از مزرعه تا سفره با برند مکتوس می باشد.
دراین شرکت تولیدی تعداد 165 نفر پرسنل متشکل از 5 دکتر دامپزشک، 3 کارشناس ارشد، 8 کارشناس، 4 کاردان و 145 دیپلمه و کارگر ساده در بخشهای مختلف مشغول بکار می باشند.

اشتراک گذاری

نظرات کاربران


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.