کارخانه دان

  • ارسال توسط

تولید این کارخانه به عنوان یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های تولید دان در کشور 20 تن در ساعت و 90000 تن در سال است و دارای انباری به ظرفیت 7000 تن دان، و قابلیت تولید انواع خوراک دام، طیور و آبزیان، با دانه بندی‌های مختلف می‌باشد.
کارخانه دان شرکت مرغ مادر دیزباد در سال 1300 در شهرستان دیزباد به ثبت رسید . و با احداث ساختمان فاز یک کارخانه ، در زمینی به مساحت 26000 مترمربع با زیربنای تقریبی 4000 متر مربع با ظرفیت 30 هزار تن جهت تولید کنسانتره دام شروع به فعالیت نموده است. فاز دوم کارخانه در سال 1300 با ظرفیت 50 هزار تن به منظور تولید خوراک آماده طیور و توسعه محصولات دامی با سیستم پخت سوپر هایژرنایزر به بهره برداری رسید. کارخانه با استفاده از مرغوبترین مواد خام و بهره گیری از متخصصین کارآمد علوم دامی و دانشگاهی و دارا بودن آزمایشگاه مجهز کمی و کیفی و آزمایشگاه میکروبیولوژی مطابق با استاندارهای قابل قبول ، ضمن همکاری صمیمانه با سازمان جهاد کشاورزی ، اداره کل دامپزشکی و دیگر مراجع ذیربط و مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی در کنار واحد تحقیق و توسعه شرکت (R&D ) از جدیدترین دستاوردهای علمی بهره برداری می نماید .
کنستانتره دامی:
فرمولاسیون ویژه این محصول و استفاده از مکمل های ویژه سبب تقویت سیستم ایمنی و حفظ سلامت دام و کاهش لنگش در گله و بهبود وضعیت تولید مثل (افزایش بروز فحلی آشکار) می گردد. دارا بودن مقادیر بالای ویتامین ها و مواد معدنی سبب حداکثر تولید شیر و در نهایت بهبود عملکرد سیستم ایمنی جهت مقابله با عفونت های رحمی و ورم پستان می گردد.
ویژگی های کنسانتره عبارتند از :
۱- کنسانتره با آگاهی از مقدار احتیاجات دام و میزان مواد مغذی موجود در آن تهیه می گردد.
۲-کنسانتره به مقدار کافی انرژی و پروتئین مورد نیاز دام را تامین می کند.
۳-کنسانتره خوش خوراک و دارای قابلیت هضم بسیار زیاد می باشد.
۴-کنسانتره دارای کلیه عناصر معدنی و ویتامین های مورد احتیاج دام به میزان مورد لزوم است.
۵-کنسانتره عاری از عناصر مضر و مواد سمی برای بدن دام می باشد.
۶-قیمت تمام شده کنسانتره از نظر اقتصادی قابل برگشت است. به عبارت دیگر قیمت کنسانتره از قیمت موادی که دام تولید می کند کمتر بوده و سود کافی برای دامدار را تأمین می کند.
۷-کنسانتره مطابق اصول بهداشتی تهیه شده و به سلامت دام و نیز طعم و بوی شیر و گوشت لطمه نمی زند.
۸-کنسانتره با داشتن حجم کم (درمقایسه با علوفه) حاوی مواد مغذی زیاد بوده ، نیازهای دام را تأمین می کند و انرژی لازم برای فعالیت نشخوار را کاهش می دهد که به سود دامدار می باشد.

اشتراک گذاری