کارخانه جوجه کشی

  • ارسال توسط

این کارخانه در سال 1370 در حد فاصل روستای دیزباد سفلی و مزرعه مرغ مادر دیزباد با هشت دستگاه جوجه کشی و با تکنولوژی جیمزوی کانادا به بهره برداری رسید.
در سال 1387 با استفاده از آخرین تکنولوژی های روز اروپا و اضافه کردن یک دستگاه جوجه کشی دیگر جمعا به تعداد 9 دستگاه ستر و 9 دستگاه هچر به ظرفیت مجموع 12 میلیون عدد تخم مرغ نطفه دار مجهز به دستگاه های هواساز و تجهیزات جدید موتورخانه و تاسیسات دیزل ژنراتور های جدید و ایزولاسیون کل سوله کارخانه تجهیز و به روز رسانی گردیده است.
با عنایت به نقش و جایگاه این شرکت در صنعت مرغ تخمگذار کشور و با توجه به استقرار تعداد 3 فارم پرورش مرغ مادر و دو کارخانه جوجه کشی در استان البرز و با عنایت به تأکیدات مقام معظم رهبری در مورد پیگیری سیاست­های مرتبط با اقتصاد مقاومتی، موضوع احداث واحدهای جدید با استفاده از تکنولوژی پیشرفته و بکارگیری تجهیزات مدرن در دستور کار شرکت مرغ مادر دیزباد قرار داد که در همین رابطه این شرکت با استفاده از تسهیلات بانکی موفق به احداث بزرگترین کارخانه جوجه کشی شرق کشور با استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا به ظرفیت 12 میلیون قطعه در روستای دیزباد شد.
کلیه مطالعات و طراحی کارخانه جدید توسط کارشناسان این شرکت انجام شده و عملیات اجرایی پروژه در سال 1387 با زیر بنای ................. هزار مترمربع در منطقه دیزباد واقع در استان خراسان رضوی آغاز شد که مطابق برنامه زمان بندی پروژه (CPM) در پایان سال 1387 به بهره‏ برداری رسید.
همچنین این کارخانه مجهز به سیستم اتوماسیون جوجه‏کشی شامل تجهیزات تخلیه جوجه شمارشگر اتوماتیک جوجه، اسپری واکسن و دستگاه شستشوی سبدهای هچری است.
علاوه بر این به منظور جلوگیری از بروز صدمات فیزیکی و کاهش ضایعات در زمان ترانسفر تخم مرغ‏ها از سینی‏‌های سِتِر به سبدهای هچر از دستگاه‏های اتوماتیک استفاده می‏‌شود.
به جهت جلوگیری از آلودگی‏های زیست محیطی در امحاء ضایعات جوجه‏ کشی که شامل پوسته ‏های تخم مرغ و تخم مرغ‏های هچ نشده و جوجه خروس‏ها می‏ باشد کارخانه پخت و بازیافت ضایعات نیز در کنار جوجه‏ کشی احداث شده که دارای 6 دستگاه پخت است.
با توجه به محدودیت منابع آبی، در طراحی کارخانه سیستم تصفیه خانه مرکزی لحاظ شده تا فاضلاب کارخانه پس از تصفیه در آبیاری فضای سبز مورد استفاده قرار گیرد.

اشتراک گذاری